Warsztaty Terapii Zajęciowej świętowały 5–lecie swojego istnienia
 

    Już 5 lat w Wolsztynie działają Warsztaty Terapii Zajęciowej prowadzone przez Stowarzyszenie „Razem Łatwiej”. Uroczyste obchody 5-lecia funkcjonowania placówki odbyły się 25 stycznia 2017 roku w restauracji Montana w Karpicku. Dzień ten był doskonałą okazją do spotkania się w szerszym gronie, do wspomnień, podsumowań oraz podziękowań i życzeń. Swoją obecnością zaszczycili nas:

Starosta Powiatu Wolsztyńskiego – Pan Janusz Frąckowiak wraz z członkami Zarządu Powiatu:
Panią Łucją Olejniczak i Panem Tadeuszem Mąkosa
Burmistrz Gminy Wolsztyn – Pan Wojciech Lis
Wójt Gminy Siedlec – Pan Jacek Kolesiński
Zastępca Wójta Gminy Przemęt – Pan Mariusz Silski
Ks. Kanonik Sławomir Majchrzak
Dyrektor PCPR w Wolsztynie – Pani Anna Białek
Dyrektor OPS w Wolsztynie – Pani Barbara Szramka
Dyrektor DPS w Wolsztynie - siostra Elżbieta Perka
Dyrektor PPP-P w Wolsztynie – Pani Magdalena Molicka
Dyrektor ZSS w Wolsztynie – Pani Hanna Strugała Rozynek
Prezes TWzK koło Wolsztyn – Pan Henryk Kaźmierczak
Pan Ryszard Kurp – były starosta Powiatu Wolsztyńskiego,
który pełniąc funkcję starosty przyczynił się do budowy WTZ w Wolsztynie.
Przedstawiciele Rotary Club z Wolsztyna, który wniósł duży wkład w doposażenie WTZ.
Pani Elżbieta Matysiak – właściciel Firmy Emat, która od kilku lat wspiera działania osób z niepełnosprawnością dążące do ich aktywizacji społeczno – zawodowej.
Na uroczystość przybyli także uczestnicy, pracownicy i kierownicy z zaprzyjaźnionych WTZ: Grodziska Wlkp., Kościana, Miejskiej Górki, Rakoniewic, Świebodzina i Zbąszynia. Nie zabrakło również rodziców i opiekunów naszych podopiecznych.

 

   Pierwsza część uroczystości rozpoczęła się od podsumowania dotychczasowej działalności placówki, którą kierownik warsztatu przedstawiła w formie prezentacji multimedialnej oraz filmu ukazującego codzienną pracę w 7 specjalistycznych pracowniach. Obecnie z zajęć warsztatowych korzysta 35 osób z niepełnosprawnością ze wskazaniem do terapii zajęciowej. Warsztaty traktują jak drugi dom. To w nim zawierają przyjaźnie i zdobywają umiejętności, które pozwalają prowadzić ich ku aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym.

   W drugiej części uroczystości nasi podopieczni pod kierunkiem Pani Joanny Błażejewskiej i Pani Elwiry Woś zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i aktorskie. Podczas występu obdorowano wszystkich gości upominkiem wykonanym w pracowniach warsztatów oraz pamiątkową gazetkę przygotowaną specjalnie na okazję 5 -lecia przez pracownię komputerową pod kierunkiem Pani Małgorzaty Szpoper. Ponadto zaproszeni goście oraz rodzice mieli możliwość zapoznania się z dorobkiem naszej placówki. W sali wyeksponowano kronikę warsztatu, czasopisma piszące o działalności WTZ w Wolsztynie, wystawę zdjęć oraz prace wykonane przez uczestników. Zwieńczeniem jubileuszu było skosztowanie pysznego toru ufundowanego przez Panią Jolantę Drzewiecką. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tak licznie przybyłym gościom. Dziękujemy za wspaniałe i wyjątkowe życzenia oraz prezenty.