Dnia 19.03.2012. uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wolsztynie udali się wraz ze swoimi opiekunami na teren Skansenu Budownictwa Ludowego przy ul. Boh. Bielnika 26, gdzie miało miejsce symboliczne odpędzenie zimy i co za tym idzie, powitanie wiosny.

Na krótko przed tym wydarzeniem, podczas jednych z porannych zajęć w świetlicy WTZ, uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności plastyczno – manualne podczas wspólnego robienia marzanny, która w końcowym efekcie okazała się być niezwykle strojną i urodziwą „zimową panną”.

Kulminacyjnym punktem spaceru, tuż po przybyciu na Skansen i przywitaniu się z jego administratorami, było rytualne spalenie marzanny i wspólne wyrecytowanie słów piosenki:  „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno. W ogień cię rzucamy, bo wiosnę witamy!” Po spaleniu słomianej kukły i zrobieniu kilku pamiątkowych zdjęć wszyscy udaliśmy się na Warsztaty, by tam ze smakiem zjeść śniadanie i przystąpić do dalszych prac w związku ze zbliżającym się Kiermaszem Wielkanocnym.

 
Więcej zdjęć w galerii